نوشته های اخیر

الگوریتم هایی که از طبیعت الهام می گیرند

همواره رفتار طبیعت برای بشر الهام بخش بوده است. وقتی که انسان تصمیم به پرواز کردن گرفت، مطالعه در احوال بالها و نحوه پرواز پرندگان، او را یاری رساند. نحوه تعلیق و حرکت بالهای پرندگان و حشرات در شرایط چالش برانگیز از جمله بادهای شدید، باعث شد که سیستم های کنترلی هواپیما با شناسایی میزان […]

آیا شکست ترسناک است؟

تنها راهی که باعث می شود “بلند شوید” و بی وقفه به دنبال موفقیت باشید! دوست دارید برای موفقیت یک فرمول به شما بدهم؟ خیلی ساده است: میزان شکست خود را دوبرابر کنید! شما تصور می کنید شکست، دشمن پیروزی است. اما اصلا اینطور نیست. شکست می تواند شما را دلزده کند و یا درسی […]

مطالعه اتصالات مغزی شما را افزایش می‌دهد.

مطالعه، نه تنها پیوستگی اتصالات مغزی را تقویت می‌کند بلکه می تواند میزان توجه و تمرکز فرد را نیز افزایش دهد. اگر برای متمرکز شدن همواره با خود در کشمکش هستید، مطالعه کردن شما را از این جنگ بیهوده نجات خواهد داد.

هر بازی، یک بازنده خواهد داشت!

داشتن یک ذهن زیبا کافی نیست، بلکه این روح است که باید زیبا بماند. من نظریه "بازی " را ارائه کردم و می‌دانم هر بازی یک بازنده خواهد داشت. در جنگی که بین ذهن و روح من در گرفته بود من ابتدا شکست خوردم. اما بالاخره توانستم برنده این بازی جانفرسا باشم. من فهمیدم که به مدد عشق می‌توان تقریباً هر کار غیرممکنی را انجام داد".

چرا باید برای یادگیری زمان صرف کنیم؟

کلیدی که باعث می‌شود شما روی کارتان قفل نشوید این است که به طور هفته‌ای، زمانی را به یادگیری مطالب جدید اختصاص دهیم. کشف راه‌های جدید وبه کار بردن بهترین آن ها می‌تواند ایده خوبی برای یادگیری باشد

ذهن عملیاتی> ذهن تفکری

دیل کارنگی می‌گوید: منفعل بودن، شک و ترس به بار می‌آورد و عمل کردن اعتماد به نفس و شجاعت. در خانه ننشین و فقط فکر کن، بزن بیرون و انجامش بده!  آیا هر کاری (هرچند جزئی)، برای رسیدن به هدفم انجام می‌‌دهم گامی برای پیشرفت برداشته‌ام؟

آشتی با کودک درون

به نظر شما شناخت کودک درون تا چه اندازه می‌تواند در اصلاح رفتار‌های ما موثر باشد؟ اصلاً چه لزومی دارد کودک درونمان را پیدا کنیم و اگر آسیب دیده است او را درمان کنیم؟ آیا روابط ما تحت تاثیر کودک درون شکل می‌گیرد؟

حالت‌های ذهنی چطور دنیای شما را تسخیر کرده‌اند.

سلام! این صدای مغز شماست که صحبت می‌کند. تعجبی ندارد. چرا که این حالت‌های ذهن شماست که روزتان را می سازد. البته لازم نیست خیلی هم سختش کنید. کافیست بدانیم درون ذهنمان چه اتفاقاتی می‌افتد. کسب موفقیت در دنیای رقابتی این روزها بستگی به چیزی دارد که آن بالا، یعنی در لوب پیشین مغزتان می‌افتد. جایی که خلاقیت، توانایی حل مسئله و دیگر فعالیت‌های شناختی شکل می‌گیرند.

تحلیل رفتار متقابل : من خوبم، توام خوبی!

تحلیل رفتار متقابل به زبان ساده تمام این‌ها را توضیح می‌دهد. چهارچوبی که مبنای این الگو را تشکیل می‌دهد حالات روحی هر فرد را به سه بخش تقسیم می‌کند. والد، بالغ، کودک هر کدام از این شخصیت‌ها در ناخودآگاه هر فرد ذخیره‌سازی شده‌اند و در مواقع حساس و موقعیت‌های متفاوت خود را نشان می‌دهند.

فرایندهای احساسی و شناختی در مغز ملت های فقیر و ثروتمند- قسمت دوم

فرایندهای احساسی و شناختی در مغز ملت های فقیر و ثروتمند فرایندهای احساسی و شناختی استدلال و تصمیم­ گیری تاثیرات مستقیمی بر نهادهای اقتصادی و سیاسی دارند (Mantzavinos, North, & Shariq, 2004). امروزه پژوهش ­ها در حوزهای مختلف علوم شناختی، با تمرکز بر الگوهای پردازش و بازنمایی اطلاعات، نقش اساسی و تعیین کننده­ای در آشکار […]
Page 1 of 1912345 » 10...Last »