همایش علمی واسط های مغز و کامپیوتر

همایش علمی واسط های مغز و کامپیوتر  (BCI)Brain Computer Interface  به سخنرانی دکتر رضا لشگری دکترای بیوالکتریک از دانشگاه نیویورک عضو پژوهشگاه دانش های بنیادی و دکتر رضا خان بابایی دکترای فیزیک اعصاب از دانشگاه واشنگتن هیات علمی دانشگاه صنعتی بابل که راجع به  نوروفیزیک و نوروفناوری (Neurophysics and Neurotechnology) و دکتر علی یونسی دکترای علوم اعصاب از دانشگاه مک گیل کانادا عضو هیات علمی دانشکده فناوری های نوین دانشگاه پزشکی تهران، که راجع به  Recent Advances in Brain-Computer Interfacesسخنرانی می کنند.

چکیده ای از سخنرانی دکتر علی یونسی: مغز با قدرت پردازش بالایی که دارد، میتواند عملیات پیچیده ای نظیر تشخیص یک چهره را در کسری از ثانیه انجام دهد. این پردازش ها توسط الگوریتم هایی که در کامپیوترها قابل شبیه سازی هستند انجام می گردد. نمونه هایی از پردازش های پیچیده مغز و استفاده آن از الگوریتم های پیشرفته ریاضی برای این کار، امکان اتصال مغز به کامپیوترها، و دستاوردهای جدید در این زمینه به همراه مروری بر فعالیت های متمرکز بر تجاری سازی این دستاوردها موضوع این ارائه خواهد بود.

این همایش  در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶، ساعت ۲ الی ۵ بعدازظهر در کرمانشاه، باغ ابریشم، سالن سخنرانی کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی برگزار می گردد.

تهیه شده در واحد تولید محتوای شناخت مگ

www.shenakhtmag.com

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *