مسابقه واسط های مغز و کامپیوتر

در مسابقه واسط های مغز و کامپیوتر (BCI)، لیدرها از  واسط های مغز و کامپیوتر (BCI) برای کنترل  آواتارها در یک بازی کامپیوتری مخصوص  و پیشرفته استفاده کرده اند.

واسط های مغز و کامپیوتر می توانند ذهن شما را بخوانند! امروزه واسط های مغز و کامپیوتر (BCI)  می توانند سیگنال های مغز را  در هر صورتی اندازه گیری کنند، و برنامه هایی برای توسعه این فناوری در آینده در نظر گرفته شده است، به طوری که در آینده، به افراد مبتلا به فلج از دو دست و دو پا هستند، امکان کنترل انواع دستگاه ها مانند کامپیوتر، بازوهای رباتیکی و صندلی های چرخ دار را می هد. مسابقه واسط های مغز و کامپیوتر ( BCI)  دقت  و مطمئن بودن این تکنولوژی را در یک بازی مجازی آزمایش خواهد کرد.
یک بازی کامپیوتری که برای Cybathlon ساخته شده است اجازه می دهد لیدرها  با استفاده از فکر کردن  یک آواتار را از مجموعه ای از موانع مختلف  حرکت دهند.
لیدرهای شرکت کننده در مسابقه واسط های مغز و کامپیوتر( BCI)، به صورت کامل یا شدیدی عملکرد حرکتی (یعنی فلج) در سطح گردن به علت آسیب نخاعی (SCI)، سکته مغزی، بیماری عصبی یا یک ترومای دیگر، را از دست داده اند. اکثر تیم ها از الکتروانسفالوگرافی (EEG) برای تشخیص سیگنال های مغز استفاده می کنند؛ با این حال، روش های دیگر، مانند طیف سنجی نزدیکی مادون قرمز (NIRS)، نیز مجاز می باشد.
چالش
افکار باید به درستی منتقل شوند. اواتار تنها در صورتی که کامپیوتر یک سیگنال مغزی درست را در یک لحظه خاص دریافت کند. به طور صحیح و سریع حرکت می کند. اگر رایانه سیگنال اشتباه مغزی را در لحظه ی اشتباه دریافت کند، آواتار  کند می شود..

 

ترجمه شده توسط تحریریه شناخت مگ

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *