تطابق بیومتریک – اولین شبکه اجتماعی بیومتریک

آیا در آینده کاربران می توانند احساسات دوست خود را از طریق واسط های مغز و رایانه(BCI) بخوانند؟

هم زمان با اینکه  تست بتا در اولین شبکه اجتماعی بیومتریک جهان آغاز شده است، از این پلت فرم جدید چه انتظاری می توان داشت؟ آیا کاربران می توانند روزی یک احساس را به یک دوست ارسال کنند؟ پاسخ بله است.
اینکه ما چه فکری می کنیم، چطور احساس می کنیم و دیدگاه  کلی در مورد آنچه که تجربه می کنیم در مغز ما ثبت می شود به بدنمان فرستاده می شود و از طریق بیومتریک ها نمایش داده می شود.

بنیانگذاران بیومتریک دال الینگتون و دینگ وانگ در حال حاضر یک پلت فرم شبکه اجتماعی در بتا عمومی منتشر کرده اند که بازخورد بیومتریک از اعضای آن را شامل می شود که ساختارش شبیه به فیس بوک است، اما هنوز جذاب نیست . از طریق ابزار وبکم،  سایت قادر به تجزیه و تحلیل بیومتریک نشانه چهره کاربرانی که مثلا ویدئوهای محرک تهیه شده را تماشا می کنند، است . تیم هم اکنون در حال ساخت ابزارهای ضربان قلب و تنفس  که همه از دوربین وب گرفته شده اند، است.

فیلم های تاثیرگذار و کوتاه ساختاری برای ایجاد احساساتی  مانند عشق، ترس، استرس، آرامش، طنز و برانگیخته شدن هستند.  فیلم ها ممکن است شامل تصاویر و زبانی باشد که تلویحاً برای  بزرگسال طراحی شده اند  . محتوای فیلم ها از لحاظ جنسی ویژه افراد بالای ۱۳ سال طراحی شده ، اما گاهی اوقات زبان ممکن است دارای درجه بندی مجاز برای تمام سنین باشد.

کاربران یک تصویر بازخورد بیومتریک و همچنین لیستی از تطابق های  بیومتریک را از سایر کاربران دریافت می کنند.  داده های فردی تنها با کاربر به اشتراک گذاشته می شود که پس از آن می تواند داده های خود را با مسابقات، دوستان یا گروه های خود به اشتراک بگذارد و مقایسه کند.

خب، همه این چیزها به چه معنی است؟

بزرگترین موانعی که در مسیر  ادغام بیومتریک اجتماعی وجود دارند عبارتند از فقدان محرک های استاندارد شده و دسترسی به تجزیه و تحلیل بیومتریک که نیازی به ابزار تخصصی یا آموزش نداشته باشد با استفاده از یک کتابخانه ویدئویی محرک استاندارد ،همراه با وبکم و ضبط بیومتریک موبایل، تطابق بیومتریک هر دو این مشکلات را حل می کند.

آیا شما با صدای کودک گریه می کند همدردی می کنید یا دچاراضطراب ونگرانی می شوید؟ آیا قلب شما در  ترن هوایی تندترمیتپید یا شما شادی را بروز می دهد؟ آیا فکر می کنید جوک های رنگی خنده دارهستند  یا فقط بی ادب هستند؟ این معیارها نه تنها یک ابزار قدرتمند برای یافتن تطابق ها برای زوج ها، دوستان و گروه ها هستند بلکه  امضاهای بیومتریک شناسایی هستند که می توانند برای ما مفید باشند.

در آینده ای نزدیک تصور کنید که والدین یک دستبند می پوشند که وقتی فرزندشان در اتاق بعدی یا در طرف دیگر دنیا ؛ استرس، گریه یا درد داشت، دستبند می لرزد . تصور کنید یک معلم پیراهنی را می پوشد که می تواند در زمان واقعی شناسایی کند که کدام یک از دانش آموزان درس او را درک کرده اند  و یا کاملا اشتباه درس را درک کرده اند. بیومتریک اجتماعی به ما اجازه می دهد احساسات و هیجاناتمان را  به دستگاه های فیزیکی در دنیای واقعی انتقال دهیم. اگر  کسی را می خواهید که بداند احساس واقعی شما چیست  شما قادر خواهید بود آنها را به لیست نیازمندی   بیومتریک خود اضافه کنید. اگر می خواهید احساس کنید که  مادرانتان هنگامی که هدیه روز مادر خود را باز میکند ، سورپرایز می شود یا نه ، می توانید یک تگ درخواست بیومتریک را به بسته اضافه کنید. اگر مادر شما تگ را با تلفن خود اسکن کند و درخواست را  بپذیرد، می توانید این سورپرایز  را ذخیره کنید و زمانی که از سرکار به خانه می روید آن را احساس کنید.
این ها واقعیت های آینده است که تیم تطابق بیومتریک در ذهن دارند چون آنها  اساس اینده را بر مبنای  بیومتریک اجتماعی قرار می دهند. آزمایش بتا رایگان است و برای عموم آزاد است.  اطلاعات ثبت نام به عنوان داوطلب آزمایش بتا در وبسایت ذکر شده است.

 

ترجمه شده توسط تحریریه شناخت مگ

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *