فناوری واسط های مغز و کامپیوتر و هیجان بچه ها

فناوری واسط های مغز و کامپیوتر

فناوری واسط های مغز و کامپیوتر

آیا تا بحال از ایده حرکت دادن کامیون با استفاده از ذهن به هیجان آمده اید؟ پس بیایید حالا یگ گام فراتر برداریم و با ذهن خود اشیا بسازیم اگر بخواهیم کمی دقیق تر به این مساله بپردازیم تکنولوژی هایی نوین دراین زمینه به هم آمیخته شده اند :

در کنار اموتیو که یک هدست مجهز به فناوری واسط های مغز و کامپیوتر است پروژه دیگری با عنوان thinker thing  هم که گروه جوان و خلاقی از کشور شیلی نیز با آن ادغام شده است این پروژه سیستمی فوق پیچیده است که آخرین تکنولوژی تجهیزات علوم اعصاب را با آخرین ماشین های چاپ سه بعدی پیوند داده است تا از طریق قدرت تفکر انسان اشیا تولید کند . ماشینی که آن ها می خواهند بسازند به اطلاعات اولیه ای مانند دانستن سن و یا جنسیت فرد ندارد بلکه بر اساس DNA  برنامه نویسی شده است .بنابراین این ذهن فرد است که تعین می کند اشیا چگونه از نسلی به نسل دیگر تغییر کنند .

نگاهی متفاوت

اگر بخواهیم با دیدی متفاوت تر به آن بنگریم، سیستم الگوهای مغز کاربران را از طریق هدست ویژه شناسایی می کند تا واکنش های حسی آن ها را نسبت به ویژگی های بصری اشیا بر اساس سیستم ” تغییر شکل” بفهمد . سپس سیستم بر اساس ویژگی های دی ان آی واکنش های مغز را تبدیل به پاسخ های قابل فهم برای ساخت اشیا می کند.

بچه های شیلی

دولت شیلی از این طرح کاملا حمایت می کند و این پروژه هم اکنون مراحل اولیه را پشت سر گذاشته است این طرح می تواند انقلابی در صنعت نوروساینس باشد . برای تست اولیه این سیستم از کودکان استفاده شده است . آن ها توانستند آنچه در ذهن خود می پروراندند را عینا و به طور سه بعدی روی صفحه نمایش ببینند .

Thinker thing به  هشت منطقه مختلف در شیلی سفر کرد تا از شیوه های مختلف آمورش های پیچیده علمی ،هنری و مهندسی الهام بگیرد و از طریق ایجاد انگیزه و علاقه در دانش آموزان بتواند اصول آموزشی نوینی را بکار ببرد. این شرکت قصد دارد تا ۱۰۰ مدل از سازه های ذهنی دانش آموزان مناطق مختلف شیلی را به شرط محدودیت در ویرایش تولید کند. هر مدل نمره گذاری می شود ضمنا از الگوهای ذهنی ثبت شده هر دانش آموز ، مدرسه و منطقه ای که از آن آمده است به علاوه تقدیرنامه پرینت گرفته خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:
 ترجمه شده توسط تحریریه شناخت مگ
Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *