فناوری واسط های مغز و کامپیوتر (BCI) و BMW

فناوری واسط های مغز و کامپیوتر

فناوری واسط های مغز و کامپیوتر (BCI)  راه خود را به صنعت ابر ماشین های جهان هم باز کرد:  این بار BMW

فناوری واسط های مغز و کامپیوتر (BCI) این بار در صنعت، یک شرکت بیمه ماشین در بریتانیا به عنوان بخشی از برنامه های خود پروژه ای طراحی کرد تا شما بتوانید زمانی که پشت فرمان هستید با حرکات سر هم رانندگی امنی را تجربه کنید هم پول خود را ذخیره کنید.با استفاده ازBMW i3  طراحی شده ، تیم تحقیقاتی توانست به داوطلبان خوش شانس این امکان را بدهد تا به ذهن خود رانندگی بیاموزند  و از طریق هدست ویژه شرکت Emotive  ماشین را هدایت کنند .

ماشین مجهز به تجهیزات مکانیکی است که راننده را قادر می کند تا از طریق امواج مغزی پدال ها را فشار دهد و یا فرمان را بچرخاند تمام این مراحل از طریق هدست های طراحی شده مخصوص انجام می شود به این ترتیب افراد می توانند با فناوری واسط های مغز و کامپیوتر(BCI) حتی از راه دور ماشین را کنترل کنند.

آموزش رانندگان

آموزش رانندگان شامل فکر کردن به چپ و راست ، جلو و عقب رفتن و ترمز کردن است . هر چند، به جای فکر کردن ساده به حرکات ، آموزش شامل مرتبط ساختن  تصاویر ذهنی شما با هر یک  از دستورات رانندگی است. بر این اساس نرم افزاری طراحی شده تا که می تواند بالنی را با استفاده از ارتعاشات حاصل از تفکر به پرواز در آورد به این صورت که هربار که فرد به حرکت دادن بالن نرم افزار فکر می کند ماشین به سمت چپ می چرخد پس می توان این نتیجه را گرفت که سیگنال های دریافت شده از هر دو حرکت یکسان بوده است و با ترجمه سیگنال های یکسان به دستور های متفاوت می توان استفاده های متنوعی از آن ها کرد.

شاخص های تشخیص برندگان

افرادی  که برای این آزمایش  انتخاب شده بودند از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار می گرفتند این متغیر ها شامل بازخورد های آماری بود  که میزان امنیت و دقت در رانندگی شرکت کنندگان را از طریق یک جعبه تلماتیک گزارش می داد یک سیستم نیز برای محاسبه حق بیمه عادلانه و صرفه جویی در هزینه های رانندگان طبق سیاست های شرکت بیمه نیز در نظر گرفته شد. دقت، زمان بندی مناسب و رانندگی یک دست و بدون توقف از دیگر شاخص های تشخیص برندگان بود. برای آن دسته از علاقمندان که  شانس شرکت در مسابقه را از دست داده بودند شرکت بیمه Mony Super Market یک بازی طراحی کرد که بر روی تلفن همراه قابل نصب بود این بازی با استفاده از تشخیص حالات چهره از طریق دوربین تلفن همراه کنترل می شد.

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

ترجمه شده توسط تحریریه شناخت مگ

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *