این بار نوروگیم میهمان شناخت مگ

 

با سلام و عرض ادب خدمت همراهان همیشگی شناخت مگ

ایده گیم در سال ۹۲ برای اولین بار توسط جناب دکتر حامد علی یاری در کمیته دانشجویی کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی مطرح شد. سپس گروهی سه نفر برای تحقیق و نیازسنجی در حوزه گیم آغاز به کار کردند، این تیم دریافت که گیم اثرگذاری ویژه ای در سیستم دستگاه عصبی مرکزی دارد و باعث تغییر  و تحول در افکار و رفتار در دو جهت مثبت و منفی می شود. پس از بررسی و نیازسنجی تیم نوروگیم تشکیل شد.

امروز رو با یک گپ خودمانی با دکتر حامد علی یاری یکی از مووسان نوروگیم در خدمت شما هستیم این گروه فعال و نام آشنا به معرفی زیادی نیاز ندارند با این حساب پیشنهاد می کنم از زبان خودشان همه چیز را درباره نوروگیم بشنویم

با ما همراه باشید.

 با سلام خدمت شما آقای دکتر نوروگیم در چند کلام برای مخاطبین عزیز ما تعریف کنید.

نوروگیم یعنی خودباوری گروهی ، همکاری و تعامل جمعی برای دست یابی به یک  هدف مشترک

یکی از اهداف نوروگیم استخراج شاخص هایی برپایه دانش نوروساینس از بازی ها رایانه ای و استفاده از این دانش نورساینس جهت ساخت بازی ها هدفمند می باشد.

چرا به بازی هایی با پایه سیستم عصبی مغز علاقمند هستید؟

من یک گیمر بوده و هستم، دغدغه شناخت کامل گیم و اثرات عصب شناختی این رسانه تعاملی انگیزه اصلی شروع و ساخت بازی های هدفمند خاص از مهمترین عوامل انگیزشی برای قدم نهادن در این راه دشوار بوده وهست.

بازی ها موثرترین رسانه برسلامت ذهن و مغز(سیستم دستگاه اعصاب مرکزی) می باشد که عمده جامعه هدف آن کودکان خواهد بود.

به نظر شما کارآفرینی اینترنتی چقدر در آینده جای رشد دارد؟

با توجه به رشد اینترنت و بسترهای مرتبط با آن یکی از زمینه های جذاب کارآفرینی نوین در حال و آینده در این حوزه می باشد و با پیشرفت تکنولوژی این حوزه در حال گسترش می باشد و آینده اقتصاد را رقم میزند.

شما بک مسابقه پژوهش محور طراحی کرده بودید برای مخاطبان عزیز ما در این باره توضیح دهید؟

گروه نوروگیم رویدادی را برای شناخت المان های شناختی در بازی های رایانه ای خاص را ترتیب داد و موفق به اخذ قریب به ۳۸۰ داده، شامل تست های شناختی،هورمون خونی و بزاقی از یک سو و ثبت امواج مغزی و حالت چهره افراد از سوی دیگر را عملیاتی نموده است.

چطور برای ایده هایی که دارید نیاز سنجی انجام میدهید؟

ابتدا ایده ها را به کوچکترین حد قابل فروش تبدیل نموده ، جامعه هدف اولیه لانچ محصول حاصل از آن ایده را مشخص میکنیم ، به بررسی های نظر این بازار پرداخته و سپس با توجه به نتایج به سمت تبدیل ایده به محصول مطلوب آن جامعه حرکت میکنیم.

 

بعد از شنیدن این کلمات اولین چیزی که به ذهنتان می رسد را بگویید

بازی کامپیوتری  : دانشی جامع ولی شناخته نشده
مغز و رایانه : تکنولوژی آینده
ایده : توانایی ناکافی
خلاقیت : تبدیل کننده علم به ثروت
استارت آپ : ایستگاه پرتاب
نوروگیم : ایمان راسخ

 

 

تحریریه شناخت مگ

 

 

 

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *