چرا باید برای یادگیری زمان صرف کنیم؟

قانون پنج ساعت:چرا باید برای یادگیری زمان صرف کنیم؟

میشائیل سیمسون، یک مطلب فوق‌العاده درباره اهمیت سرمایه فکری نوشته است. تا به حال فکر کرده‌اید که چرا پر مشغله‌ترین افراد مثل باراک اوباما روزانه یک ساعت در دفترشان مطالعه می‌کنند؟

چرا بزرگترین سرمایه‌گذار جهان، “وارن بافت” هشتاد درصد از وقت خود را بر مطالعه و تفکر درباره حرفه‌اش سرمایه‌گذاری کرده است؟ چرا ثروتمندترین مرد جهان، “بیل گیتس”هر هفته یک کتاب می‌خواند؟ و چرا سالانه به خودش دوهفته استراحت می‌دهد صرفاً برای اینکه مطالعه کند؟

چرا باید برای یادگیری زمان صرف کنیم؟

پاسخ ساده و روشن است: یادگیری تنها سرمایه‌ای است که زمان می‌تواند به ما بدهد. به قول بنجامین فرانکلین، “دانش، سرمایه‌ای ست که بالاترین بهره را به شما می‌دهد”.

 دانش، پول جدید است!

میشائیل سیمپسون در این‌باره توضیح می‌دهد ما زندگی خود را صرف جمع کردن، خرج کردن، نگرانی و حرص درباره پول می‌کنیم.  در واقع وقتی می گوییم “وقت نداریم تا چیزی جدید یاد بگیریم” اغلب به این خاطر است که به طرز جنون‌آمیزی خود را وقف پول درآوردن کرده‌ایم. اما به یاد داشته باشید که هرگاه ممکن است اتفاقی رخ دهد تا معادله بین”دانش” و “سرمایه” بهم بریزد.

ما اکنون در آغاز دوره‌ای هستیم که پیتر دایمنتیس، آینده‌گرای مشهور، از آن به عنوان ” رهایی سریع” یاد می‌کند. دوره‌ای که در آن، تکنولوژی خدماتی را که قبلا گران قیمتبوده‌اند را ارزان‌تر و یا حتی به طور مجانی ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی، نیروی محرکه این تحول عظیم است. راه‌حل‌هایی که تکنولوژی ارائهمی‌دهد به سادگی می‌تواند جایگزین بسیاری از مشاغل شود. شغل‌هایی که معمولا الگویی روتین و تکراری دارند و به سادگی می‌توانند توسط فناوری هوش مصنوعی شبیه‌سازی شوند. اینجاست که “پل تادرجونز” می‌گوید: سرمایه‌های فکری همیشه از سرمایه‌های مالی پیشی می‌گیرند”.

سرمایه‌های فکری و بلاکچین

کلیدی که باعث می‌شود شما روی کارتان قفل نشوید این است که به طور هفته‌ای، زمانی را به یادگیری مطالب جدید اختصاص دهیم. کشف راه‌های جدید وبه کار بردن بهترین آن ها می‌تواند ایده خوبی برای یادگیری باشد. مثلاً می‌توانید برای شروع درمورد فضای بلاکچین یاد بگیرید. فضایی که این روزها بسیار در حال رشد است. می‌توان با این عنوان شروع کرد که ” بلاکچین چیست؟” و “چگونه کار می‌کند؟”

پس از مدتی، اعتماد به نفس کافی پیدا می‌کنید تا کسب وکار خود را بر مبنای فضای بلاکچین طراحی کنید. پس از کمی تلاش پروژه اولیه را به سرانجام خواهید رساند و شاید بتوانید به رشد آن نیز فکر کنید. این مثال به طور واضح به ما می‌فهماند که چطور سرمایه‌های فکری می‌توانند به سرمایه‌های دیگر تبدیل شوند و به سادگی از مهارت‌های شما به نفع خودتان استفاده کنند.  بنابراین: از زمان بهره ببرید، عجله نکنید و صبور باشید، مطالعه کنید.

 

تحریریه شناخت مگ

Previous «
Next »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *