کاربرد های هوش مصنوعی و ماشین هایی که یاد می گیرند.

کاربرد های هوش مصنوعی

به راستی کاربرد های هوش مصنوعی چیست؟ قبل از پرداختن به این موضوع باید ابتدا با تاریخچه هوش مصنوعی آشنا شویم تا بهتر بتوانیم تصمیم بگیریم که چارچوب های این حوزه تا کجای ادبیات علمی انسان می گنجد.

۷ مورد از کاربرد های هوش مصنوعی

۱) پلیسی که هرگز نمی خوابد.

همانطور که می دانید سالانه شرکت ها و اشخاص حقیقی میلیون ها دلار بابت سرقت اطلاعات متضرر می شوند.   بدافزار های مختلفی روز به روز بیشتر شده و راه های مقابله با آن ها پیچیده تر می شود. یکی از ویژگی های این موضوع در شناسایی و تشخیص بدافزارها می باشد و قبل از اینکه بتوانند وارد عمل شوند آن ها را نابود یا گزارش می کند.

۲) وقتی دستگاه های امنیتی احساس دارند.

عملیات های تروریستی در سطح دنیا امنیت فرودگاه ها و معابر عمومی را  با مشکل مواجه کرده است. سرویس هایی هوشمند راهی برای بهبود دستگاه های امنیتی بوده که علاوه بر رصد واکنش های مردم از بوجود آمدن صداهای بی مورد امنیتی جلوگیری می کند.

۳) ربات های بیزینسمن

همه دوست دارند در بازار سهام و بورس معاملات سود آورد را پیش بینی کنند. یکی دیگر از کاربرد های هوش مصنوعی که بخشی از آن علوم  کلان داده هاست، بهبود شرایط معاملات و پر سود بودن آن ها می باشد که بشدت مورد استفاده قرار گرفته است.

۴) پزشکی که ما را خوب می شناسد.

با پیشرفت علم در زمینه های پردازش داده و هوش مصنوعی سرویس هایی خلق و در حال ایجاد هستند، که با داشتن پیشینه بیمار و آگاهی از انواع بیماری ها قابلیت تشخیص دارند این سرویس ها بخاطر اینکه داده های قبلی بیمار را هم مد نظر می گیرند و از مشکلات آن ها با خبر هستند، در بسیاری از مواقع می توانند راهنمایی موثری را به بیماران داده و دستیاری مطمئن برای پزشکان محسوب شوند.

۵) بازاریابانی بدون حتی یک لحظه خستگی

ماشین ها یاد میگیرند و این تازه آغاز عصر باور کردن باور نکردنیهاست… رد پای هوشمند سازی کم کم در حوزه بازاریابی نیز احساس می شود. سرویس هایی که علایق شما را درک می کنند، اطلاعات شما را جمع آوری کرده و پیشنهاد هایی جذاب مطابق با سلیقه شما می دهند، این تنها بخش کوچکی از خدمات این حوزه  در بازاریابیست.

۶) مبارزه با پول شویی

بگذارید این مورد را با یک مثال از شرکت پی پال توضیح دهیم، پی پال که روزانه توسط آن میلیون ها تراکنش انجام می شود، سرویسی هوشمند دارد که با تحلیل تراکنش ها می تواند از تبادلات مشکوک بین فروشنده و خریدار ها جلوگیری بعمل آورد.

۷) ماشین هایی هوشمند که دوست ما هستند.

تحقیقات انجام شده در زمینه ساخت ماشین های هوشمند این بینش را بوجود آورده است، که در سال ۲۰۲۵ صنعت خودرو سازی با استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی می تواند علاوه بر اینکه وسیله ای نقلیه باشد یک دوست و همراه نیز هست که موسیقی مورد علاقه راننده را می گذارد و حتی میزان دما را بنا به سلیقه ی شخص کم یا زیاد می کند.

تهیه و تنظیم: محسن کاظمی فرد

تحریریه شناخت مگ

Previous «
Next »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *