تکنولوژی نانو این بار دستکش گرمازا را به بازار آورده است!

تکنولوژی نانو

دست هایمان در سرمای صفر درجه چقدر تحت فشارند؟!

مسافران، اسکی باز ها، نگهبانان و تمام کسانی که مجبورند سرمای زیر صفر درجه را تحمل کنند، ممکن است همیشه دغدغه گرم نگه داشتن دست هایشان را داشته باشند!

سرما و میل به گرم نگه داشتن دست، تریشا اندرو و همکارانش را بر این داشت که از تکنولوژی نانو دستکشی بسازند که انگشتان را از سرمازدگی در دماهای زیر صفر محافظت کند.

اندرو و همکارانش در مراحل  اولیه تولید حساسیت های مختلف پوستی، میزان حرارت تولید شده توسط دستکش متناسب با میزان سرما و بسیاری فاکتورهای دیگر را مورد آزمایش قرار دادند. نهایتا بعد از آزمایش های متعدد، دریافتند  میزان حرارت و فشار هوا برای رسیدن این گونه پوشش های نانو بسیار حیاتی و مهم است.

در آزمایشی که به منظور تست مقاومت الیاف استفاده شده در دستکش  در برابر کشیدگی، پارگی و دیگر آسیب ها انجام شد. تیم به این نتیجه رسید که دمای 28 درجه سانتیگراد (برابر با 82.4 درجه فارنهایت) که از طریق یک باتری 4.5 ولتی تامین می شود و استفاده از نوع خاصی کتان طبیعی می تواند بهترین انتخاب برای این دستکش جالب باشد.

بی شک طیف گسترده ای از مردم جهان حداقل یکبار با بی حسی انگشتانشان بر اثر سرما مواجه شدند و به دنبال راه حل بوده اند. دانشگاه ماساچوست بسیار خوشحال است که این مشکل را با تولید دستکش های گرمازا برطرف کرده است!

تهیه و تنظیم : هانا بهرامی

Previous «
Next »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *