درمان چاقی و دیابت با تبدیل چربی های سفید به چربی های قهوه ای

درمان چاقی و دیابت با تبدیل چربی های سفید به چربی های قهوه ای

 

محققان یک پچ پوستی دارویی طراحی کرده اند که می توانند چربی سفید را به چربی های قهوه ای انرژی تبدیل کنند، در حالی که افزایش متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

به گفته محققین در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا (CUMC) و دانشگاه کارولینای شمالی، این پچ می تواند جیوه چربی های سفید  را بسوزاند و اختلالات متابولیکی مانند چاقی و دیابت را درمان کند.

انسان ها دارای دو نوع چربی هستند. چربی سفید حاوی انرژی اضافی در قطرات تری گلیسرید بزرگ است.چربی قهوه ای دارای قطرات کوچکتر و تعداد زیادی از میتوکندری هایی است که چربی را برای تولید گرما می سوزانند. نوزادان دارای چربی قهوه ای نسبتا زیادی  هستند که  آن ها را از قرار گرفتن در معرض دمای سرد محافظت می کنند. اما با بزرگسالی بیشتر چربی قهوه ای از بین می رود.

سال هاست که محققان در جستجو برای درمان هایی هستند که بتواند چربی سفید را به چربی قهوه تبدیل کنند این  فرایند که    browning  نام دارد می تواند به طور طبیعی هنگامی که بدن در معرض هوای سرد قرار می گیرد بدن را گرم نگه دارد و همچنین با بالا بردن متابولیسم بدن از چاقی و دیابت جلوگیری کند.

این پچ هنوز بر روی  انسان آزمایش نشده است. محققان در حال حاضر مطالعه می کنند که کدام داروها یا ترکیبات  بهترین  مکمل برای  لاغری موضعی و افزایش متابولیسم  هستند.

تهیه و تنظیم: هانا بهرامی

تحریریه شناخت مگ

 

 

Previous «
Next »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *